Steam Guard Mobil (Kod) Nasıl Kaldırılır? | Burak Yeni
user
e
sv

Steam Guard Mobil (Kod) Nasıl Kaldırılır?

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhabalar ben aslı, bilgisayar oyunu oynayıp ta steam kullanmayan yoktur diye tahmin ediyorum. Bu yazımda ise steam de en sıklıkla karşılaşılan bir sorunun çözümünü anlatacağım. Steam, bütün kullanıcıların hesaplarını güvenli tutmak için her girişte steam guard kodu göndermektedir. Bu kod olmadan, şifrenizi isterseniz dünyaya dağıtın kimse hesabınıza giriş yapamaz.

Steam guard kodları telefona ya da mail adresinize gönderilir. Telefona kurulan guard, farklı bir telefona geçtiğinizde yeni bir telefona kurulum yapma imkanı verir. Fakat numaranızı değiştirdiyseniz ve kodları da o numaraya alıyorsanız eyvah diyelim. İşte tam bu noktada, neler yapacağınızı ve hesabınıza tekrardan nasıl erişebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

Telefon ve Hat Değişikliğinde Guard Nasıl İptal Edilir ?

1- Bilgisayardan ya da cep telefonunuzdan steam destek bölümüne giriş yapın. Aşağıda bağlantıyı paylaşıyorum.

https://help.steampowered.com/tr/

2- Yardım Edin! Giriş Yapamıyorum butonuna tıklayın.

3- Steam destek bölümünde, Steam guard mobil kimlik doğrulayıcısını kaybettim ya da sildim. butonuna tıklayın. Eğer farklı bir sorun yaşıyorsanız, yaşadığınız probleme göre diğer sorunları seçebilirsiniz. Steam destekle ilgili işlemler bu alandan yapılmaktadır.

4- Steam sizden bu bölümde; hesap adınızı, e-posta adresi yada telefon numaranızı isteyecektir. Bunlardan hiç birini hatırlamıyorsanız, 2. işleme geri giderek hesap adınızı öğrenebilirsiniz.

5- Haydi sizi hesabınıza kavuşturalım diye bir ekranla karşılaşacaksınız ve bu ekran gerçekten sizi heyecanlandıracak 🙂 İlk sütuna kullanmış olduğunu email adresinizi yazacaksınız. Buradaki bilgileri doğru yazmanız çok önemli, yoksa hesabınız hiç bir zaman açılmaz.

Daha sonra steama hesapla ilgili bazı bilgiler vereceksiniz. Bunlar;

Eğer daha önceden bir oyun satın aldıysanız, kullandığınız kartın bilgilerini bir alt sütunda girebilirsiniz. Bunu girmeseniz de çok önemli değil.

Son sütunda ise, steam dışı sitelerden oyun aldıysanız size verilen cd keyleri girmeniz gerekecektir. Eğer cd- keyleri bulamıyorsanız, buda çok önemli değil. Önemli olan, ilk iki sütundaki bilgileri doğru vermiş olmanızdır.

Tüm bu bilgileri, doğru bir şekilde doldurduktan sonra; e-posta adresinizi kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Maximum 48 saat içerisinde, guard kodun kaldırıldığına dair mail alacaksınızdır. Mail geldikten sonra, hesabınıza tekrardan girebilir ve yeni bir numara yada telefona steam guard kurabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bende geçen hafta, bu şekilde hesabımı geri aldığım için bu yazıyı ve yaptıklarımı anlattım. Sorularınızı yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli