Sponsor Reklam

Tarayıcı Reklam Virüslerini Temizleme

yenibrk 19 Oca 2018 Bilgisayar 2.422 views  0

Bu yazımda tarayıcılara bulaşan ve insanı sinir hastası eden reklam virüslerini temizleme işlemini anlatacağım. Bu reklamlar bilgisayar kullanmayı bilmeyen ve her önüne geleni yükleyen kişilerin bilgisayarında olur. Tam olarak virüste diyemeyiz çünkü insanlar kendileri yüklerler. Olmadık zamanlarda karşınıza çıkar ve sizi utandıracak duruma düşürebilir. Genellikle bu reklamlar adult olur. Her sayfada kapatmanıza rağmen inatla açılır.

Yukarıda da söylediğim gibi  bu virüsü yükleyen sizlersiniz. Bilinmedik yerlerden kurduğunuz programların içerisinde yüklenir. Bir programı yüklerken her zaman özel yükleme seçeneği seçilmeli ve toolbar tarzı eklentileri iptal edilmelidir. Virüs programları bu zararlı yazılımları görmediği için temizleyemez. Bu tarz reklam virüslerini temizleyebilmek için adware tarzında yazılımlar kullanılmalıdır.

Nasıl Temizlenir ?

Temizleme işlemi için Adwcleaner programını kullanabilirsiniz. Adwcleaner; basit arayüzüne sahip ve bu zararlı virüsleri temizleyen tek yazılımdı. Daha sonra Malwarebytes programı satın aldı ve program eski işlevliğini kaybetti. Size linkini verdiğim sürüm eski versiyonu; bunu kullanarak virüslerin hangi dosyanın içinde , nerede olduğunu görebilirsiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra Scan deyip tarama işlemi bittiğinde Clean diyeceksiniz. Temizleme işlemi bittikten sonra bilgisayar yeniden başlayacak ve daha önceden karşınıza çıkan iğrenç reklamlar bir daha gösterilmeyecek.

Chrome yada kullandığınız tarayıcıların ana sayfaları değişmiyorsa kullandığınız tarayıcıya sağ tıklayarak özellikler deyin.

chrome.exe” sonrası başka sitelerin bağlantıları varsa silin. Hedef konumda başka hiç bir link bulunmasın. Google Chrome üzerinden gösterdim. Diğer tarayıcılar içinde aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Tarayıcı reklam virüslerini temizleme işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*