TeamViewer’da Ticari Kullanım Uyarısı ve Çözümü | Burak Yeni
e
sv

TeamViewer’da Ticari Kullanım Uyarısı ve Çözümü

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda son zamanlarda sıkça karşılaşılan teamviewer da ticari kullanım uyarısı ve oturumun 5 dakika içerisinde kapatılması sorununun çözümünü anlatacağım. Daha önceki yazılarımda teamviewer ile uzak masaüstü bağlantısı kurma ve dosya paylaşımını anlatmıştım. Bu yazımda ise program içerisindeki hatanın çözümünü anlatacağım.Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki ticari amaçla kullanacaksanız kesinlikle program sitesinden lisans satın alın. Bu paylaşımı ticari olmayan kullanımlar ve yanlışlıkla engellenen kullanıcılar için yazıyorum. 

Teamviever eğer ticari kullanım şüphesi duyarsa mac adresiniz den engellenirsiniz. Ne yaparsanız yapın mac adresinizi değiştirmedikten sürece elli kerede silip yükleseniz yada ip adresinizide değiştirseniz uygulamayı kullanamazsınız. Windows kullanıcıları için mac adresini değiştirme ve değiştirmeden önce yapılması gerekenleri aşağıda anlatacağım. Mac değiştirme yöntemi sadece ticari kullanım hatasından kurtulmak için değil aynı zamanda ID adresiniz üzerinden bağlantı kurulmaya çalışılıyorsa güvenlik amacıyla ID adresini değiştirmek için de kullanılır.

Teamviewer’ı Revo Uninstaller ile Kaldırma

Programı bilgisayardan tamamen kaldıracaksınız. Bunun için yardımcı program olarak revo uninstaller kullanabilirsiniz.  Buradaki linkten Revo Uninstallere ulaşabilirsiniz. Denetim masası üzerinden kaldıran kullanıcılarda çözümün çalışmadığı görülmüştür.

Programın kullanım amacı programı sildikten sonraki kalıntılarını temizlemektir. Sadece teamviewer için değil bütün kaldırmak istediğiniz programları bu yöntemle kaldırmanız bilgisayarın yararına olacaktır.

Bilgisayarın Mac Adresini Değiştirme

Program kaldırma işlemi bittiyse sırada mac adresini değiştirme yöntemini anlatacağım. Bu işlem için ufak bir program kullanacağız. Programın linkini aşağıda paylaşacağım.

TMac06 Download

İndirdiğiniz zipli dosyanın içindeki setup dosyasını kurun ve programı çalıştırın.

Yukarıdaki resimde işlem yapacağınız yerleri kutu içerisine aldım. 3 adımda mac adresini değiştireceksiniz.

1- Network Connections kısmından geçerli bağlantıyı seçin.

2- Change MAC Address bölümünden Random Mac Adress diyerek rastgele mac adresi oluşturun.

3- Oluşturulan Mac adresini Change Now! diyerek uygulayın

Bu işlemden sonra ağ kartınızın mac adresi değişmiş olacaktır. Bu basit işlem için yeni ağ kartı alan kullanıcılar var. Bu yöntem denenmiş ve çalışıyordur.

Not: Eğer kendi mac adresinize özel yazılım aldıysanız bu işlemi uygulamadan önce program yapımcısına danışın. Modeminiz üzerinde mac filtreleme yaptıysanız tekrardan yeni mac adresini tanımlamanız gerekmektedir.

Teamviewerı Yeniden Kurma

Teamviewerı kendi sitesinden indirip kurun. Kurduktan sonra farkedeceksiniz ki ID değişmiş olacaktır. Her mac adresi için bir id tanımlanır. Siz mac adresini değiştirdiğiniz sürece her defasında yeni id tanımlanır. Bu yöntemler Windows işletim sistemlerinde denenmiştir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
 • engin4 sene önce
 • Hocam bu yöntemleri bir kaç haftadır deniyoruz bire bir de yaptık fakat hala ticari kullanım uyarısı alıyoruz bir süre sonra gidiyor ve sınırlı kullanım veriyor.

  • yenibrk4 sene önce
  • Bağlandığınız yer sabit mi ? yoksa herhangi bir yere bağlandığınız damı uyarı vermeye başlıyor. Eğer sabit bir yere bağlanıyorsan bağlandığın bilgisayara da aynı işlemi yap. ID değişiyorsa işlemleri doğru yapıyorsundur