Twitch Videoları Nasıl İndirilir ? | Burak Yeni
user
e
sv

Twitch Videoları Nasıl İndirilir ?

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Twitch; canlı yayın yapıp, izleyebileceğiniz en büyük yayın platformlarından biridir. Burada yayın yapılırken izlediğiniz videolar, yayın bittikten sonra videolar bölümüne düşer. Bu videoları indirmek isteyen kullanıcılar vardır. İnternette bir çok program ve online indirme siteleri mevcuttur fakat bu siteler ve programlar 1-2 saat büyüklüğündeki videoları indirmeye izin vermiyor. Kalite olarak da iyi bir indirme sağlamıyor.

Aşağıda anlatacağım yöntemi kullanarak uzunluğu ne olursa olsun, istediğiniz videoyu istediğiniz çözünürlükte indirebilirsiniz. Kullanacağımız yöntem streamlink indirmesi olarak geçer. Kullanacağınız tek yer cmd komut sistemidir.

Twitch Videoları Bilgisayara Nasıl İndirilir ?

Streamlink komutu ile video indirebilmek için, bu parametreyi çalıştıran streamlink programını bilgisayarınıza indirip, kurun.

StreamLink 1.1 

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak sayfanın en altında bulunan .exe dosyasını indirip, bilgisayara yükleme işlemini yapın.

Twitch üzerinden indirmek istediğiniz videonun linkini, bağlantısını kopyalayın.

Cmd komut yöneticisini çalıştırın ve aşağıdaki komutu çalıştırın.

streamlink VideoUrlsi best -o "desktop/videoismi.mp4"

best komutu, videoyu en yüksek kalitede indirme yapar. Bu komut yerine 360p, 720p gibi değerleri de yazabilirsiniz. desktop yerine ise video yada downloads dizinlerini belirtebilirsiniz.

Download işlemi, internet hızınıza göre ve videonun uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Düşük kalite seçerseniz videolar daha kısa zamanda bilgisayara indirilecektir. Streamlink ile youtube üzerindeki videoları da indirebilirsiniz. Farklı platformları denemedim facebook, twitter gibi. Deneyip yorum kısmında sonuçları paylaşabilirsiniz.

Streamlink komutunu kullanarak twitch videolarını indirme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bildirebilirsiniz. Sayfanın en altında videolu anlatımı bulabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli