Udemy Videoları Bilgisayara Nasıl İndirilir ? | Burak Yeni
user
e
sv

Udemy Videoları Bilgisayara Nasıl İndirilir ?

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Udemy, dünyanın her bölgesindeki öğrencilere online kurs imkanı veren büyük bir platformdur. Ücretli ve ücretsiz kurs imkanı bulunan bu platform, her yaştan kullanıcıya güzel kurs imkanları vermektedir. Bu yazımda ise, udemy deki eğitim videolarını bilgisayara indirip, çevrim dışıyken bile izleme olanağını anlatacağım.

Bu yöntemle windows, mac ve linux cihazlarınızda udemy eğitim videolarını indirebileceksiniz. İsterseniz, kullanacağınız programı ve kullanımını anlatmaya başlayayım.

Udemy Videolarını Bilgisayara Yükleme

Bu yöntem için kullanacağınız program Udeler. Aşağıda indirme linklerini paylaşacağım.

İndirdiğiniz versiyondaki program, kurulum gerektirmeden direk çalışmaktadır. Programdan, indirme yapabilmeniz için kursu satın almış olmanız yada ücretsiz bir kursa kayıt olmanız gerekmektedir. Hesabınızda olmayan kursları, program görmez.

Programı çalıştırdıktan sonra, karşınıza login olacağınız ekran gelecektir. Login Using butonuna tıklayarak, giriş bilgilerinizi yazın ve oturum aç diyerek programı başlatın. Aşağıdaki resimde, örnek bir login ekranı paylaştım.

Programın ana ekranında dört adet menü bulunmaktadır. İlk menüde, Courses bölümünde hesabınızda kayıtlı olan eğitimleri göreceksiniz. Download butonuna tıkladığınız an eğitim içerisindeki bütün videolar, hiç bir ayarı değiştirmezseniz indirilenler klasörüne kayıt edilecektir. İndirceğiniz, videoladaki ayarların değiştirilme yeri ise 3. bölümdeki Settings butonudur. Aşağıda bu ayarları anlatacağım.

Ayarlar bölümünde,  indirilen videoların kayıt edilme yerini değiştirebilirsiniz. Video Quality bölümünde ise, 1080p ye kadar kaliteli bir görüntü seçebilirsiniz.

Skip Subtitlesi etkinleştirirseniz, videodaki alt yazıları atlayabilirsiniz. Application Settings bölümünde ise programın dilini değiştirebilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Not: Görsellerdeki eğitimler, udemy tarafından sunulan ücretsiz eğitimler olup , ücretli eğitimlerin indirilip dağıtılmasını kabul edilebilir bulmuyoruz.

Programın download menüsünde ise, indirdiğiniz eğitimleri görüp oynatabilirsiniz. Eğitimleri indirme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli