Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Unreal Engine 4 Crash Reporter Hatası ve Çözümü

AsLiOz 14 Tem 2019 Bilgisayar 18 views  0

Merhabalar ben Aslı, günümüzdeki çoğu oyun artık unreal oyun motoru alt yapısını kullanıyor. En meşhur battle royal oyunlarından, fortnite bunun örneğidir. Girdiğiniz oyunlarda, Unreal engine 4 crash reporter hatasını alıyorsanız, yapmanız gereken işlemi basit bir şekilde anlatacağım sizlere. Steam den aldığınız oyunlarda bu hatayı almasanız bile, internetten download ettiğiniz ve unreal motoru kullanan bütün oyunlarda bu hatayı alırsınız. Oyundan kaynaklı değil, bilgisayarınızda bulunan eksik yazılımdan dolayıdır.

Öncelikle şunu belirteyim, bu hatayı bende daha önceden almıştım. İnternette uyumsuz dll dosyalarından bahsedilmiş, dll tarama programıyla tarama yaptım ve 64 bit dll dosyalarını bulup; system32 klasöründen değiştirdikten sonra bilgisayarım çöktü 🙂 bu yüzden dll dosyalarını değiştirmenizi önermiyorum, eğer eksik dll varsa tamam ekleyin fakat değiştirme işlemi sıkıntılı. Bu yüzden bunun yerine, benim anlatacağım yöntemi uygulayın. Denenmiş ve bütün bilgisayarlarda çalışan yöntemdir.

Unreal Engine 4 Crash Reporter Hatasının Çözümü Nedir ?

Unreal Gerekli Yazılım

Yukarıdaki linkte unreal motoru için gerekli yazılımları paylaştım arkadaşlar. İndirdiğiniz zipli dosyayı, bilgisayarda herhangi bir klasöre çıkartın. Bu dosyaların içinde, directx 10 var. İlk olarak bunu kurmanız gerekiyor.

İkinci olarak, vcredist klasörü içerisine girerek işletim sisteminize uygun biti içeren klasörün içerisine girin ve kurulum dosyasını çalıştırın.

Bu yüklemelerden sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve çalıştıramadığınız oyunu tekrardan açmayı deneyin. Hadi hayırlı olsun 🙂 Bu şekilde de hatadan kurtulmuş olacaksınız. Aslı bir kez daha hayat kurtarmış oldu 😛

En sağlıklı ve çalışan yöntem budur arkadaşlar. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Aslı Özdemir {AsLiOz}

Merhabalar ben Aslı, internet sitelerine korku içerikleri üretiyorum. Gezmeyi ve korkmayı çok severim. Bu aralar bilgisayar paylaşımları yapıyorum. Umarım benim dünyamda kaybolmazsınız. İletişim: asslihyy@gmail.com
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*