Usb Aygıtı Tanınmadı Sorunu | Burak Yeni
e
sv

Usb Aygıtı Tanınmadı Sorunu

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bilgisayarlar da sık sık karşılaştığımız bir problemdir. Usb aygıtı tanınmadı hatası harici disk , yazıcı  , klavye  , web cam bir çok usb ile çalışan aygıtlarda bu problem ile karşılaşabiliriz. İnternette bununla ilgili bir çok yazı var ve hiç biri işe yaramıyor öncelikle bundan bahsedeyim. Eğer bir usb aygıtınız arızalıysa ister kayıt defterinde işlem yapın , ister aygıtları kaldırın , ister program kurun hiç biri işe yaramayacaktır boşuna zaman kaybetmeyin.

Diyelim ki bir flash disk taktınız baktınız usb aygıtı tanınmadı hatası veriyor  ; taktığınız belleği sökün yerine başka bir usb cihaz takın eğer çalışıyorsa bilinki  flash diskiniz bozuktur hiç uraşmayın onu yapmaya bunu yapmaya ben çok kızıyorum boş bilgi paylaşanlara. Eğer tanınmıyorsa aygıtınız bozuk olabilir yapacak hiç birşey yok garantisi varsa verin yoksa yeni cihaz alın.  Bununla ilgili sadece tek bir çözüm olayı denenebilir onuda aşağıda anlatacağım dikkatlice okuyun.

usb-aygiti-tanima-sorunu-burakyeni

Usb Aygıtı tanınmadı hatası verirse ne yapmalıyım ?

Az önce yukarıda bahsettiğim bir konu vardı flash diskinizi taktınız aygıt tanınmadı hatası verdi sonra başka bir usb cihazı taktınız oda çalışmaz sa ozaman sürücülerinizde sorun var demektir.

Öncelikle aygıt yöneticisi sayfasını açalım.  Başlat Çalıştır yada Windows + R tıklayarak devmgmt.msc  yazalım ve aygıt yöneticisini açalım.

Burada Evrensel Seri veri yolu denetleyicilerine tıklayalım. Buradaki Usb yazan driverları teker teker kaldır diyelim. Dikkat etmemiz gereken eğer olay şudur kaldır dediğimiz zaman mouse ve klavyeniz usb ile bağlıysa onlarda hata çalışmayacaktır. Çalışmazsa bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.

usb-taninmadi-hatasi-biurakyeni

Eğer sarı işaret veren bir sürücü varsa sadece onuda kaldırabilirsiniz. Kaldırma işlemi bittikten sonra herhangi bir sürücünün üzerine sağ tıklayarak donanım değişikliklerini tara diyelim ve sürücülerin yüklenmesini bekleyelim eğer usb sürücülerinizde bir hata oluşmuşsa düzelecektir.

İşlemler bu kadardır. Eğer bu yazıyı okuduysanız ve çözemediyseniz başka yerlerde çözüm aramayın adamlar 50 tane çözüm yolu yazmışlar hepsi boş bilgi , bir cihaz usb aygıtı tanınmadı hatası veriyorsa usb kablosu arızalıdır yada sürücülerde sorun olmuştur. Başka yöntemlerle uğraşmayın.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli