Sponsor Reklam

Usb Bellek Biçimlendirme Hatası

yenibrk 01 Ara 2016 Bilgisayar 1.156 views  0

Usb belleğinizi biçimlendirirken bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en çok karşılaşılan hata windows biçimlendirmeyi başaramadı , tamamlanamadı gibi hatalardır.  Bu yazımda bu tip hatalarla karşılaşırsanız neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Usb Bellek Biçimlendirme Hatası Çözümü 

Bilgisayarıma girerek usb belleğimizin üzerine gelip sağ tıklayarak özellikler  diyelim.  Açılan pencerede donanım sekmesine tıklayarak Diskimi seçip alt taraktaki özelliklere tıklayalım. Burada karşımıza ilk gelecek genel penceresidir alt tarafta ise ayarları değiştir sekmesi vardır buraya tıklayalım.  Karşımıza bir pencere gelecek ve bu pencerede ilkelere tıklayarak Daha iyi performans seçeneğini seçip tamam diyeceğiz.

usbbellek-bicimlendirme-hatasi-burakyeni

Daha sonrasında tekrardan biçimlendirme işlemini seçelim ve Ntfs seçeneği geldiğini göreceksiniz. Şimdi Ntfsyi seçip biçimlendirme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*