Sponsor Reklam

Video Boyutunu Küçültme İşlemi

yenibrk 12 May 2017 Bilgisayar 11.362 views  0

Bu yazımda videolarımızın boyutlarını küçültme işleminden bahsedeceğim. Web sitelerinize attığınız videoların boyutlarının yüksek olması  hem hostinginizdeki disk alanından yer hem de web sitenizin sayfalarının yavaş açılmasına neden olur. Ufak ve free bir programla videoların boyutlarının küçülüp görüntü kalitelerinin bozulmadığını göstereceğim.

Video Boyutu küçültme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Moo0 Video Minimizer programını kullanacağız. Program küçük boyutlu ve kullanıcı dostudur. Bilgisayardan çok az anlayan kullanıcı bile bu yazıyı okuyarak kolaylıkla video boyutunu küçültme işlemini yapabilecektir. Verdiğim linkten programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

Program gördüğünüz gibi küçük ve kullanışlı bir program. İlk Sağ tarafta istediğimiz boyutu yazıyoruz ve qualityden istediğimiz Kaliteyi seçiyoruz. Dosyaya tıklayarak videomuzu seçiyoruz yada dosyayı soldaki kareye sürükleyip bırakıyoruz.

Not: Video seçme işlemini yapmadan önce boyutu ve kaliteyi seçmeniz gerekmektedir.

Videonun boyutuna göre küçültme işlemi değişiklik göstermektedir. 1gb altı videolarda Maximum 5-10 dk içerisinde işlem bitecektir.

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Video Boyutunu Küçültme İşlemi” üzerine 1 yorum

  1. Dilara dedi ki:

    ben yapıyorum sadece ses oluyor goruntu yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*