Whatsapp Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır | Burak Yeni
e
sv

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda whatsapp sohbet sabitleme özelliğini ve nasıl yapılacağını anlatacağım. Önceki aylarda android işletim sistemleri için çıkan sabitleme özelliği bu hafta içinde ise ios cihazlar için çıktı. Whatsapp için yeni bir özellik olsa da insanlık için geç kalınmış bir özellik.

Hemen hemen herkesin kulanmış olduğu sohbet uygulaması olan whatsapp, dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanım oranı arttıkça yazışmalarda gruplarda çoğalıyor. Bu durum ise en çok yazıştığımız kişilerin sohbette altlarda kalmasına sebep oluyor ve acil durumlar da zaman kaybı yaratıyor.

Whatsapp sohbet sabitleme özelliği; İstediğimiz konuşmaları kişi yada grup sohbetlerini sayfanın en üstüne sabitleyerek  mesaj gelsin ya da gelmesin sabitleme yapılan sohbetin hep en üstte kalmasıdır. Aşağıda Android ve ios cihazlar da nasıl sabitleme yapılacağını anlatacağım.

Whatsapp Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır ?

Android cihazlar için ; Sohbet ettiğiniz kişi yada gruba parmağınızla uzunca basarak üst tarafta çıkan raptiye işaretine tıklayın. Aynı işlemi birden fazla kişiye ya da gruba yapabilirsiniz.

İos Cihazlar için: Sohbeti parmağınızla sağ tarafa kaydırın ve sabitle diyerek sohbeti sayfanın en üstüne çıkartabilirsiniz. Bazı arkadaşlar sola kaydırdıkları için çıkmadığını söylüyorlar sabitleme çıkması için sağa kaydırmanız gerekiyor.

Whatsapp Sohbet Sabitleme Özelliği Gelmedi Ne Yapmalıyım ?

Eğer apple cihaz kullanıyorsanız özellik yeni geldi. Appstore güncellemelere girerek whatsapp’ı güncellemeniz gerekir. Android işletim sistemi kullanıyorsanız google play güncellemere girerek whatsapp güncellemesini başlatabilirsiniz.

Whatsapp sohbet sabitleme işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli