WhatsApp’ta Gönderilen Mesajları Geri Alma | Burak Yeni
user
e
sv

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajları Geri Alma

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Herkese merhaba ; bu yazımda whatsapp’ta gönderilen bir mesajı geri alma işlemini anlatacağım. Yeni gelen bu özellikten kimsenin haberi yok gibi. Güncellemeri yapıyoruz fakat yeni gelen özellikleri toplum olarak okumaya üşeniyoruz. İos ve Android sistemlerine gelen son güncelleme sayesinde bir kişiye gönderdiğiniz mesajı geri alıp silebiliyorsunuz. Bu özellik hayat kurtaracağa benziyor. Çoğu zaman yanlış kişilere mesaj gönderebiliyoruz. Bu mesajdan sonrada kara kara düşünme ve açıklama süreci başlıyor. İşte artık bunlara gerek kalmayacak. Bir sohbette ya da grupta gönderdiğiniz mesajı 7 dk içerisinde silebiliyorsunuz. Hem sizden hem de karşı taraftan bu mesaj silinecektir. Skeype kulanıyorsanız az çok ne işe yaradığını bilirsiniz. Tek olumsuz tarafı mesajı sildiğiniz zaman karşı taraftada Bu Mesaj Silindi iletisi gözükmektedir.

Aşağıda anlattığım yöntemleri uygulayamıyorsanız whatsappı güncellemeniz gerekecektir. Güncelleme yaptıktan sonra tekrar deneyiniz.Aşağıda hem ios hem de andorid telefonlar için gönderdiğiniz mesajı geri alma özelliğini anlatacağım.

Android Telefonlarda Gönderilen Mesajı Geri Alma

Gönderdiğiniz mesajın üzerine uzunca basarak sil butonuna tıklayacaksınız. Daha sonra karşınıza silinme seçenekleri çıkacaktır. Burada Herkesten Sil derseniz gönderdiğiniz mesaj silinecek ve giden mesaj karşı tarafa Bu Mesaj Silindi olarak gözükecektir.

İos Telefonlarda Gönderilen Mesajı Geri Alma

İos telefonlarda da aynı şekilde gönderilen mesajın üzerine uzunca basarak yan tarafa açılan > simgesine tıklayın. Burada sil ve daha sonrasında herkesten sil seçeneğine tıklayın. Bu şekilde mesajınızın karşı tarafta silinecektir.

Not: Eğer Benden Sil diyerek mesajı silerseniz sadece kendinizde silinecek ve karşı tarafta ileti duracaktır. Bu yüzden her iki taraftan da silinmesi için Herkesten Sil demeniz gerekiyor.

Yeni özelliği biraz olsun tanıtabildiysem ne mutlu. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli