Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma | Burak Yeni
e
sv

Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda windows 10 işletim sistemlerini güvenli modda başlatma işlemini anlatacağım. Windows 10’da Güvenli Mod, sorunları çözebilmek için kullanılan bir seçenektir.

Güvenli mod bilgisayarı sınırlı bir şekilde çalıştırır. Güvenli modda bilgisayarınız temel dosya ve sürücülerle başlar. Windows’un en temel hali ile çalıştırmış olursunuz. Bilgisayarı güvenli modda açabilmek için iki kolay yöntem anlatacağım.

Windows 10’u Güvenli Modda Başlatma Yöntemleri

1.Yöntem Shift ile Yeniden Başlat

En kolay olan yöntemdir. Başlat simgesine tıklayarak aç kapa seçeneğine tıklayın ve klavyeden shift tuşuna basarak yeniden başlat deyin. Windows 10 yeniden başlayacak ve açılışta sizi güvenli modda başlatabilmeniz için seçenekler sunacaktır.

Sisteminiz yeniden başladıktan sonra karşınıza çıkacak ekrandan güvenli modu seçtiğiniz vakit bilgisayar güvenli modda açılacaktır.

2.Yöntem Msconfig Komutu ile Başlatma

Kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Windowsun arama ekranına msconfig yazarsanız ve ya Windows + R çalıştır kısayolunu kullanarak msconfig.exe yazarsanız sistem yapılandırması ekranını açarsınız.

Bu ekranda ikinci sırada bulunan önyükleme seçeneğini tıklayın. Burada ise Güvenli Önyükleme‘yi aktif edin ve tamam deyin.

Tamam dedikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılırken 1.yöntemde anlattığım gibi karşınıza seçenekler sunacak. Bu seçeneklerden güvenli modu bulup seçmelisiniz. Daha sonra bilgisayarınız güvenli modda açılacaktır.

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli