Windows 10 Creators Güncellemesini Yüklemek | Burak Yeni
e
sv

Windows 10 Creators Güncellemesini Yüklemek

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Nisan ayında çıkan henüz her bilgisayara dağıtılmayan creators güncellemesini manuel olarak yüklemeyi anlatacağım. Güncelleme çıktığından bu yana her bilgisayara yavaş yavaş dağıtılıyor ve  bu güncellemeyi kontrol edemiyorsunuz. Windows size yükleme imkanı tanıdığı zaman masaüstünüzde bir uyarı görüyorsunuz.

Güncelleme bir çok yeni özellik barındırıyor. Oyun severlerin beklediği özellik ise oyun modu özelliği. Bunun yanında Fotoğraflara İmza Ekleme , 3D Paint , Gece lambası özelliği gibi.

Windows 10 Creators Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Güncellemeyi manuel olarak yüklemek için Microsoftun güncelleme aracını kullanacağız.

Microsoft Güncelleme Aracı

Yukarıdaki linke tıkladığınız zaman micrsoftun güncelleme sayfasına ulaşacaksınız. Sayfanın en üstünde Hemen Güncelleştirin yazısı karşılayacak sizi.

Hemen güncelleştirine tıkladığınız an microsoft tarafından 6mb lık bir güncelleme aracı indireceksiniz. Bu indirdiğiniz aracı yükleme ekranını açın. Windows sisteminizin güncellenmesi gerektğini söyleyecek ve daha sonra donanımlarınızın bu güncellemeye uyumlu olup olmadığını denetleyecek.

Windows Cpu , Bellek ve Disk alanınızı kontrol edip onay verdikten sonra ileri diyerek güncellemeye başlayabilirsiniz. Eğer donanımlarınıza onay vermez ise güncelleme işlemini başlatmayacaktır. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli