Windows 10 Görev Yöneticisi Açılmama Sorunu | Burak Yeni
user
e
sv

Windows 10 Görev Yöneticisi Açılmama Sorunu

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Windows 10 işletim sisteminde görev yöneticisi çalışmama sorununu anlatacağım. Bilgisayara virüs bulaştığı zaman yada Sisteminiz bir şekilde hasar gördüğünde görev yöneticisi çalışmayı durdurur yada kilitlenir. Siz virüsü temizleseniz bile görev yöneticisi aktifleşmez. Ctrl + Alt + Delete tuşu da işlevsiz kalır. Bu gibi durumlarda görev yöneticisini nasıl aktif hale getirebileceğinizi aşağıda anlatacağım.

Windows 10 Görev Yöneticisini Açma

Bilgisayarın arama çubuğuna ya da Windows + r kısayolunu kullanarak çalıştır ekranına gpedit.msc yazın.

Bu komutla yerel grup ilke düzenleyici ekranını açacaksınız. Sol tarafta sırasıyla ;

Kullanıcı Yapılandırması – Yönetim Şablonları – Sistem – Ctrl + Alt + Del Seçenekleri yolunu izleyin. Sağ tarafta Görev Yöneticisini kaldıra iki kere tıklayın.  Bundan sonraki aşamada görev yöneticisini kaldırma ekranını açmış olacaksınız.

Görev yöneticisi kaldırma ekranın da etkin seçeneği işaretli ise yapılandırılmadı tıklayın ve aşağıda tamam deyin. Kontrol ettiğnizde görev yöneticisi aktif hale gelmiş olacaktır. Eğer yapılandırılmadı seçeneği zaten seçili geldi ise önce etkin diyerek tamam deyin daha sonra tekrardan yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyerek tamam deyin.

Bu işlemlerden sonra pasif olarak görünen görev yöneticisi aktif olacaktır. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli