Sponsor Reklam

Windows 10 Güncellemeleri Kapatmak

yenibrk 11 May 2017 Windows  0

Daha önceki windows işletim sistemlerinde güncellemeler kolaylıkla kapatılıyordu. Windows 10 ‘ da ise kullanıcılar özelliklerden habersiz kalmasın diye kolay ulaşılır bir şekilde ayarlanmamış. Saatlerce süren windows 10 güncellemelerini kapatmak için 2 tane yol izleyeceğiz.  Kesin çözümdür ve denenmiştir.

1- Hizmetleri Kullanarak Güncellemeleri Kapatma İşlemi

En Basit olan yöntemdir. Başlat butonuna tıklayarak “services.msc ” yada “hizmetler” yazılır ve servisler ekranı açılır. Buradan

windows update hizmetine sağ tıklayarak özellikler denilir.  Genel bölümünde , Başlangıç türünü Devre Dışı olarak ayarladığınız zaman windows 10 da bir daha güncellemeler denetlenmeyecektir.

win10-guncelleme-kapatma-burakyeni

2- Yapılandırma İşlemini Değiştirerek Güncellemeleri Kapatmak

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatmak için yapılandırma işlemlerini değiştirmek gerekiyor. Başlata tıklayarak yada Windows+r diyerek çalıştır ekranına gpedit.msc yazın.

gpedit-burakyeni

Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır“ seçeneğine  çif tıklayınız.

win10-guncelleme-kapatmak-burakyeni

Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandırı etkin hale getirin. Aşağıdaki ayarlar aktif olacaktır. Buradan 1. seçeneği  Otomatik karşıdan yükleme ve kurma için uyar seçiyoruz.

win10-guncelleme-kapat-burakyeni

Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatınız. İşlemler bu kadardır soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*