Windows 10 Güncellemeleri Kapatmak | Burak Yeni
e
sv

Windows 10 Güncellemeleri Kapatmak

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Daha önceki windows işletim sistemlerinde güncellemeler kolaylıkla kapatılıyordu. Windows 10 ‘ da ise kullanıcılar özelliklerden habersiz kalmasın diye kolay ulaşılır bir şekilde ayarlanmamış. Saatlerce süren windows 10 güncellemelerini kapatmak için 2 tane yol izleyeceğiz.  Kesin çözümdür ve denenmiştir.

1- Hizmetleri Kullanarak Güncellemeleri Kapatma İşlemi

En Basit olan yöntemdir. Başlat butonuna tıklayarak “services.msc ” yada “hizmetler” yazılır ve servisler ekranı açılır. Buradan

windows update hizmetine sağ tıklayarak özellikler denilir.  Genel bölümünde , Başlangıç türünü Devre Dışı olarak ayarladığınız zaman windows 10 da bir daha güncellemeler denetlenmeyecektir.

win10-guncelleme-kapatma-burakyeni

2- Yapılandırma İşlemini Değiştirerek Güncellemeleri Kapatmak

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatmak için yapılandırma işlemlerini değiştirmek gerekiyor. Başlata tıklayarak yada Windows+r diyerek çalıştır ekranına gpedit.msc yazın.

gpedit-burakyeni

Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır“ seçeneğine  çif tıklayınız.

win10-guncelleme-kapatmak-burakyeni

Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandırı etkin hale getirin. Aşağıdaki ayarlar aktif olacaktır. Buradan 1. seçeneği  Otomatik karşıdan yükleme ve kurma için uyar seçiyoruz.

win10-guncelleme-kapat-burakyeni

Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatınız. İşlemler bu kadardır soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli