Windows 10 Açılış Şifresini Kırma / Atlama | Burak Yeni
user
e
sv

Windows 10 Açılış Şifresini Kırma / Atlama

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows şifrelerini kırma ile ilgili bir çok makale paylaşmıştık. Acele ilen konulan şifreler ne yazık ki unutuluyor ve windows hesaplarında oturum açılamıyor. Kullanıcılar genellikle ya format atıp bilgisayarı sıfırlıyorlar yada en yakın teknik servise giderek 50 tl karşılığında şifrelerini açıyorlar. Tabi bilgisayar servisleri affeder mi, beş dakikalık çözme işini süsleyerek 1 saate çıkartıp aldıkları parayı sayarlar.

Daha önceden bilgisayarın açılış şifresini kırma ile ilgili bir makale paylaşmıştık. Bu makalede reset windows password adlı bir program, usb yada cd den boot ederek çok kolay kırma işlemi yapılabiliyordu.

Windows Açılış Şifresini Kırma

[soru_cevap_meta]

Son çıkan uefi destekli ana kartlarda , birçok kişi programı çalıştıramadıklarını ve şifreyi kıramadıklarını söylediler. Programın full versiyonunu bir çok kişiye gönderdik ve ne yazık ki; ana kartların uyumsuzluğundan dolayı program çalışmadı. Bizde cmd komut sistemine yazılacak 5 satırlık bir kodla şifrenizi resetletmeyi anlatacağız. Yukarıdaki, linkte paylaştığımız makaleyi win7 ve win10 eski sürümlerindeki bilgisayarlar da kullanabilirsiniz.

Windows 10 Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ?

Şifre kırılacak bilgisayarınızı cdden yada usbden çalışan windows ile başlatın. Google da livecd olarak aratabilirsiniz. Eğer hiç bir programla uğraşmak istemiyorsanız, diskinizi söküp başka bir bilgisayara bağlayabilirsiniz, çünkü yapılacak işlem system32 klasörü içinde iki tane dosyanın ismini değiştirmek olacaktır. Hiç bir program kurulmayacaktır.

C:Windows\System 32 klasörü içerisine gelerek,

 • cmd.exe uygulamasının ismini cmd2.exe olarak değiştirin.
 • utilman.exe uygulamasının ismini ise cmd.exe olarak değiştirin.

Utilman: Windows kilit ekranda karşınıza çıkan erişim kolaylığı programıdır.

Böylelikle, windows kilit ekranında cmd komut sistemi uygulamasını çalışıtırabileceksiniz. İsim değişikliği işlemlerini yaptıktan sonra; windows açılış ekranına gelin ve şifre girme bölümünde sayfanın sağ altında bulunan erişim kolaylığı simgesine tıklayın. Burası daha önceden kısayol seçeneklerini açarken yaptığımız isim değişikliğinden sonra cmd komut sistemini açacaktır.

Komut sistemine net user kullaniciadi şifre komutunu girin. Burada kullanıcı adı bölümüne, şifre ekranında yazan hesabın adını ve şifre bölümüne ise kullanmak istediğiniz şifreyi girin.

Örn; net user yenibrk 12345

bu işlemden sonra, daha önceden unuttuğum şifremi 12345 olarak belirledim.

Şifre kırma işleminden sonra, dilerseniz aşağıdaki bağlantıda anlattığım yöntemi kullanarak hesabınızdaki şifreyi kaldırabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Kaldırma

Windows 10 Şifre kırma işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Kafanıza takılan, yapamadığınız adımları yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli