Windows 10 Parola Tamamen Nasıl Kaldırılır? | Burak Yeni
user
e
sv

Windows 10 Parola Tamamen Nasıl Kaldırılır?

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows 10 ‘da kullanıcı hesabı parola, şifre kaldırma işlemini sır gibi saklayanlara inat bu yazıyı paylaşıyorum 🙂 Herneyse, daha önce den windows 10 açılış parolasını netplwiz üzerinden kaldırma işlemini anlatmıştık. Bazı arkadaşlar, yorumlarda tamamen kaldırılmadığını ve göstermelik kalktığını söylediler. Doğru söylüyorlar, orada yaptığımız işlemde sadece parola sormamasını sağlıyorduk; yani tamamen parolayı kaldırmıyoruz.

Önceki windows sürümlerinde her kullanıcı rahatlıkla bu parolayı kaldırabiliyordu, bu işlem çok basitti. Artık o kadar, karmaşık ve gizli olmuş ki sırf bu yüzden, bilgisayarlarını servise getiren insanları biliyorum. Lafı fazla uzatmadan, direk parola kaldırma işlemine geçiyorum.

Windows 10 Parola Tamamen Nasıl Kaldırılır ?

Sırasıyla; Denetim Masası – Kullanıcı Hesapları – Bilgisayar ayarlarında hesabımda değişiklik yap bölümüne giriş yapalım. Buraya kadar windows 10 un bütün sürümlerinde işlem sırası aynı, fakat bir sonraki ekranlarda windows 10 sürümlerinde farklılıklar gözlenebilir.

Hesaplar bölümünde sol taraftan oturum açma seçeneklerine girin. Karşınıza çıkan seçeneklerden, parola bölümüne tıklayın ve değiştir butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkacak parola değiştirme ekranına ilk önce, geçerli parolanızı yazın ve İleri butonuna basın.

Parola oluşturma ekranında ise, boş bırakacaksınız. Buraya hiç bir şekilde ipucu bile girmeyin ki şifre kalkmış olsun.

İşte bu kadar basit bir işlem ve her yerde değişik rivayetler dönüyor. Sırf bu parolayı kaldırmak için format atın diyen bile var. Umarım işinize yaramıştır arkadaşlar. Diğer yöntemi kullanmanıza gerek yok, sadece bunu kullanın. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli