Windows 10 Veri Kullanımını Sıfırlama | Burak Yeni
e
sv

Windows 10 Veri Kullanımını Sıfırlama

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows 10 işletim sistemi kullandığınız internet verilerini aylık olarak kaydeder. Her uygulama Ethernet ve wi-fi üzerinden ne kadar veri tüketmiş bunu da ayrıntılı olarak sizlere gösterir. Aynı özellik android ve ios telefonlarda da vardır. Telefonlarda istediğiniz zaman istatistikleri sıfırlayabilirsiniz.

Windows 10 bu istatistikleri sıfırlamanıza izin vermez. Belli periyotlarda hangi uygulama ne kadar internet tüketmiş takip etmek isteyebilirsiniz. Veri kullanımını nerden görüntüleyeceğiniz ve nasıl sıfırlayacağınızı aşağıda anlatacağım.

Windows 10 Veri Kullanımını Görüntüleme ve Sıfırlama İşlemi ?

Veri kullanımını görüntülemek için;

Tüm Ayarlar  – Ağ ve İnternet – Veri Kullanımı na gireceksiniz. Burada ethernet ve wi-fi üzerinden ne kadar internet kullandığınızın toplamını görürsünüz. Resimde işaretlediğim yere kullanım ayrıntılarını göstere tıklarsanız detaylı olarak hangi uygulama ne kadar veri harcamış görebilirsiniz.

Bu kullanımı sıfırlama işlemine gelecek olursak ; küçük bir program kullanacaz. Program herhangi bir kurulum yapmadan tek tuşla bütün istatistikleri sıfırlayacaktır.

Reset Data Usage

Verdiğim likten programı indirip çalıştırdığınız da Veri kullanımını sıfırla demeniz yeterli olacaktır. Programda veri kullanımına basarsanızda direk kullanılmış interneti görürsünüz.

Programda menü kısmında ise bir çok işlem yapılabilmektedir. Veri kullanımınızı yedekleyebilir daha sonra tekrar yükleyebilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli