Windows 10’da Fare Rengi ve Boyutunu Değiştirme | Burak Yeni
e
sv

Windows 10’da Fare Rengi ve Boyutunu Değiştirme

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windowsun ilk sürümlerinde olduğu gibi windows 10 işletim sisteminde de fare rengi ve boyutu varsayılan olarak beyaz, boyutu ise standart pikseldir. Windows 10 ilk sürümlerinde fare rengi sadece siyah yapılabiliyor ve boyutu değiştirilemiyordu. 3. parti yazılımlar kullanarak bu ayarlar değiştirilse de, bu yazılımlar indirilirken ve kurulurken bilgisayara bulaşan virüs ve spamlar çok can sıkabiliyor.

Windows son yaptığı güncellemeler ile, kullanıcılara fare rengi ve boyutunu değiştirmeleri için olanak tanıdı. Çoğu kişi bu ayarlarla oynamasa da, çok gerekli bir değişikliktir. Özellikle beyaz rengin çoğu zeminde kaybolması, çift ekranlarda bize fareyi arattırıyor. Aşağıda fare işaretçisinin rengini ve boyutunu değiştirmeyi anlatacağım.

Fare İşaretçi Rengi ve Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Başlat menüsüne tıklayarak, Ayarlar bölümüne girin. Burada windowsun tüm ayarlarını göreceksiniz.

Erişim kolaylığı ayarını seçerek daha sonradan sol tarafta bulunan imleç ve işaretçi alanına girin.

İlk bölümde işaretçi boyutunu değiştireceğiniz bir ayar çubuğu bulunur. Sağa ve sola doğru çerek, fare boyutunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Alt tarafta ise renk ayarlarını yapabileceğiniz bölüm bulunur. İlk üç kutudaki renkler windowsun standart renkleridir. Eğer standart renkler dışında bir renk seçmek isterseniz, en sağ taraftaki renkli kutuya tıklayın.

Önerilen işaretçi renkleri bölümünden istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Önerilenin dışında bir renk seçmek isterseniz, özel bir işaretçi rengi seçme bölümünü kullanabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde fare rengi ve boyutunu değiştirme işleminde uygulanacak işlemler bu kadardır. Sayfanın en altında videolu anlatımı bulabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli