Windows 10’da Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur | Burak Yeni
e
sv

Windows 10’da Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows 10 ‘ da bağlı bulunduğunuz ağlarda şifreyi unuttuğunuz zaman ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Windowsun eski sürümlerinde kablosuz ağlara tıklayıp durum deyip görebiliyorduk fakat win10 da bu işlem biraz karmaşık olmuş. Bu işlemi ne zaman nerde kullanırız derseniz ;

Bir alışveriş mağazasında wi-fi ye ihtiyaç duydunuz ve o mağazada da notebook satışları yapılıyor. Hemen aşağıda anlattığım yöntemi kullanarak eğer ki gizlememişlerse öğrenip wifilerini sömürebilirsiniz. Emin olun gizlemiyorlarda.

Windows 10’da Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur 

Sağ al tarafta bulunan internet simgesine sağ tıklayarak ağ ve paylaşım merkezini açı tıklayın. Yapamadıysanız Denetim Masası- Ağ ve İnternet – Ağ ve Paylaşım Merkezine girin ve işaretli olan bağdaştırıcı ayarlarını değiştire tıklayın.

ip-tanimlama-burakyeni

Aşağıdaki resimde ağlar gözükecektir.Kablosuz wi-fi olana sağ tıklayarak durum diyeceksiniz. Wi-fi dışında başka bir ağa tıklarsanız işlem yapamazsınız.

kayitli-wifi-ogrenme-burakyeni

Daha sonra kablosuz özellikleri’ne tıkalyacaksınız. Burada karşımıza ağ güvenlik anahtarı yazan yer gelecek. Hemen altında ise karakterleri göster var. Buraya tıkladığınız zaman şifre karşınızda. Böylelikle şifreyi öğrenmiş oldunuz.

kayitli-wifi-sifresi-ogrenme-burakyeni

İşlemler bu kadardır. Aynı yöntemi windowsun diğer sürümlerinde de uygulayabilirsiniz. Soru ve görüşlerini yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli