Windows 7 Sistem Dilini Değiştirme | Burak Yeni
e
sv

Windows 7 Sistem Dilini Değiştirme

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Windows 7 işletim sisteminde sistem dilini değiştirmeyi anlatacağım. Yeni üretilen ve satılan bilgisayarlarda artık Windows 7 yüklü gelmiyor. Microsoft, win7 için güncellemeleri kesse de günümüzde çoğu kullanıcı alıştığı için ve sade bir kullanım aradığı için win7 kullanmayı tercih ediyor.

Sistem dilini update üzerinden değiştirme biraz uğraştırıcı bir iştir. Özellikle otomatik güncellemeler üzerinden  yüklenen dil paketleri kullanıcılar için büyük sıkıntı yaratıyor. Güncellemenin dil paketini görmemesi , görse de yüklemenin saatler sürmesi ve güncelleme yükleme sırasında oluşan internet kesintileri güncellemenin yüklenmemesine sebep oluyor.

Aşağıda anlatacağım Vistalizator adlı küçük bir yazılımla ve bu yazılıma eklenen dil paketlerini kullanarak çok basit bir şekilde sistem dilini değiştirme işlemini anlatacağım.  Bu programı kullanarak ingilizce olan sistemi Türkçe’ye , Türkçe olan sistemi ise İngilizce ‘ye çevirebileceksiniz.

Not: Aynı işlemleri Vista içinde uygulayabilirsiniz.

 Windows 7 Sistem Dilini Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Vistalizator yazılımını bilgisayarınıza indirin.  Uygulama 1,15 mb ‘dır, kurulum gerektirmez.

Dil Paketleri sayfasına girerek işletim sisteminizi seçin. Karşınıza gelecek sayfada seçtiğiniz işletim sistemine yüklenebilen diller gözükecektir. İstediğiniz dile tıklayın ve indirilmesini bekleyin.

İndirme işlemleri bitti ise yükleme işlemine geçebilirsiniz. Yükleme işlemi için vistalizator uygulamasını çalıştırın.

Program size yüklü dilleri gösteren bir ekranla açılacaktır. Add languages sekmesine tıklayarak indirmiş olduğunuz dil paketini seçin. Paket çıkartılacak ve size bir yükleme uyarısı yapacaktır.

Kabul ettiğiniz zaman 20 dakika göstergesi ile bilgisayarınıza kurulacaktır. Kurulum bittikten sonra dili seçmenize gerek kalmadan programı kapatabilirsiniz. Program kapanırken bilgisayarınızı yeniden başlatma uyarısı verecek bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

Yüklediğiniz dili beğenmediyseniz ya da alışmakta zorluk çektiyseniz tekrardan dil paketi yüklemenize gerek yoktur. Programın ara yüzünü kullanarak kullanmak istediğiniz dili seçerek Change languagese tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 7 işletim sistemlerinde sistem dilini değiştirme işlemi bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli