Sponsor Reklam

Windows Açılış Parolasını Kırma (Kaldırma)

yenibrk 24 Mar 2018 Bilgisayar  0

Windows işletim sistemlerinde, hesap şifresini unutma sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biridir. Kullanıcı hesaplarınızda unuttuğunuz şifreleri yardımcı bir program kullanmadan bulamazsınız ve de kıramazsınız. Windows şifre kırma programı elinizin altında her zaman bulunması gereken araçlardan biridir. Ne zaman karşınıza şifreli bir bilgisayar çıkacağı belli olmaz.

Bu programlardan en çok kullanılan ve free olarak dağıtılan aracın kurulumunu ve kullanımını anlatacağım. Aşağıda anlatacağım yöntem, windows’un bütün işletim sistemlerinde yerel hesaplarda geçerlidir.

Windows Açılış Parolası Nasıl Kırılır ?

Başlangıç Usb ya da Cd Hazırlama

1- Passcape Reset Windows Password; iso dosyasını verdiğim linkten indirin. Passcapenin kendi sitesinden indireceğiniz zip dosyasının içinden cd yada usb ‘ ye boot edebilmeniz için “isoburner” programı ve “rwpd.iso” dosyaları çıkacaktır.

2- isoburner programını çalıştırın, boot edeceğiniz yöntemi seçin ve source files bölümünde rwpd.iso dosyasını seçerek next deyin.

3- Usb ile boot diski yaratacaksanız, Bir sonraki ekranda partition schme bölümünde ise “FAT32 MBR for UEFI” seçeneğini seçin. Cd’ye yazdıracaksanız herhangi bir seçenek seçme ekranı gelmeyecektir.

4- Yazdırma işleminin bitmesini bekleyin. Bu işlemleri şifreli bilgisayarda yapamazsınız farklı bir bilgisayar bularak orada uygulayınız.

Açılış Şifresini Kırma İşlemleri

1- Yukarıda hazırladığınız başlangıç diskini şifreli bilgisayara takın. Bilgisayarı açarak biosta, başlangıç menüsünden oluşturmuş olduğunuz diski (usb yada cd) seçin.

2- Açılış dosyalarının yüklenmesini bekleyin ortalama 30-40 sn sürecektir.

3- Programın açılış ekranında yerel bir hesap kullanıyorsanız “SAM” seçeceksiniz. Active Directory hesabı kullanıyorsanız “AD” seçin.  What do you want to do ekranında ise; eğer şifreyi tamamen kaldırmak istiyorsanız ilk seçenek olan reseti seçeceksiniz. Şifreyi bulmak istiyorsanız Lookup seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Lookup şifre bulma işlemi günler bile sürebilir o yüzden önermiyorum.

4- Bir sonraki ekranda hesaplar bölümünü göreceksiniz. Burada kilitli hesabı yada hesapları status bölümünden görebilirsiniz. Kırmak istediğiniz hesabı seçerek next deyin.

5- Karşınıza gelen ekranda Reset/Change butonuna tıklayın. Size oluşturulan dosyayı nereye kaydedeceğinizi soracaktır Yes deyin. Burada dikkat etmeniz gereken hedef yeri windows’un kurulu olduğu diski seçmelisiniz. Aksi takdirde işlemler başarısız olacak ve yeniden tekrarlamanız gerekecektir.

6- Hedef diski seçtikten sonra program bilgisayarı yeniden başlatmanızı isteyecektir. Restart edin.

Bu işlemlerden sonra göreceksiniz ki bilgisayar açılırken şifre sormadan açılacaktır. Windows işletim sistemlerinde açılış şifresini kırma işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Windows Açılış Parolasını Kırma (Kaldırma)” üzerine 8 yorum

 1. hoptirteytey dedi ki:

  verdiğin program lisans istiyor. yarım iş yapmışsınız tebrik ediyorum.

  1. yenibrk dedi ki:

   iletişim bölümünden ulaşabilirsen full versiyonda yardımcı olurum

  2. ufuk dedi ki:

   kolay gelsin prgoram lisans istiyor yardımcı ola bilirmisiniz

   1. yenibrk dedi ki:

    sayfanın iletişim bölümünden istekte bulunun

 2. turgay dedi ki:

  kolay gelsin. lisans için yardımcı olur musunuz?

 3. Samet dedi ki:

  Lisans için yardım alabilir miyiz?

  1. yenibrk dedi ki:

   sitenin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz

 4. erkan dedi ki:

  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*