Sponsor Reklam

Windows All in One (AIO) Hazırlama

yenibrk 26 Ara 2018 Bilgisayar  0

Windows All in One; windows yüklemelerinin, hepsinin bir arada bulunduğu kurulum dosyasıdır. Windows indirme sitelerinde görmüşsünüzdür, Pro, Home, Education gibi sürümler tek bir yükleme paketi içinde bulunur. Bu yazımda windows aio oluşturma yöntemini anlatacağım. Bu yöntemi uygulayarak orjinal yükleme dosyalarını birleştirebilirsiniz. Böylelikle internette bulunan sıkıştırılmış, üzerinde oynanmış windowsları indirmek zorunda kalmazsınız.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi, 32 bit ve 64 bit kurulumları tek bir paket içerisine entegre edebilirsiniz. Windows aio yapabileceğiniz windows sürümleri 7, 8 ve 10 ‘dur. Windows 7 ile 10 ‘u birlikte aio yapmaya çalışmayın, boşuna zaman kaybedersiniz. Her windows sürümünün, kendi versiyonlarını aio yapabilirsiniz.

Windows AIO Nasıl Hazırlanır ?

  • Windows iso dosyalarını temin edin. Iso dosyalarını edinmek için WinIsoDownloader programını kullanabilirsiniz.
  • Windows 10 AioMaker programını indirin.
  • İndirdiğiniz iso dosyalarını tek tek, klasörlere çıkartın. Aşağıda resimdeki gibi;

– Windows AIO Maker programını masaüstüne çıkaratarak, çalıştırın. Select WIMs butonuna tıklayarak çıkarmış olduğunuz klasörlerdeki, sources klasörünün içerisindeki install.wim dosyasını seçin. Bütün dosyalarınız için aynı işlemi yapın. Program arayüzünde eklediğiniz sürümleri ve bitlerini göreceksiniz. Ekleme işlemi bittikten sonra, Save all changes diyerek dosyalarınızı birleştirip kaydedin.

Kayıt işlemi bittikten sonra, Save all into ISO butonuna tıklayın. Ekranda iso kayıt etme penceresi açılacaktır. Oluşturacağınız yükleme dosyasının kayıt edileceği konumu seçerek, Make ISO butonuna basın. Bu işlemden sonra yeni yükleme paketinin oluşmasını bekleyin.

Hazırladığınız yükleme paketini cd yada usb’ye yazdırarak, kurulum işlemini mbr yada uefi olarak yapabilirsiniz. Windows aio hazırlama işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Windows All in One (AIO) Hazırlama” üzerine 2 yorum

  1. Aliislam dedi ki:

    Save all into iso dedikten sonra hata veriyor

  2. Aliislam dedi ki:

    Save all into iso deyince hata veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*