Sponsor Reklam

Windows Gizli Administrator Hesabı Oluşturmak

yenibrk 11 May 2017 Bilgisayar  0

Windows İşletim sistemlerinin hepsinde öncelikler bir admin olarak bir hesap oluştururusunuz ve bütün yerel hesapları bu hesap üzerinden açarsınız.

Bu hesaplar user ve administrator hesaplarıdır. Normal , Sınırlı ve Yönetici hesapları. Burada bütün yetkilere sahip gizli bir administrator hesabı oluşturmayı anlatacağım.

Bu hesabı oluştururken küçük  bat dosyası oluşturacaz. Yeni bir not defteri açarak ;

gizli-admin-olusturma-burakyeni

Buradaki kodları txt dosyasına şifre yazan yere oluşturacağınız şifreyi yazın , kullanıcıadı yazan yere oluşturmak istediğiniz kullanıcı adını yazıyorsunuz.  Daha sonra farklı kaydet diyeceksiniz.

gizli-admin-burakyeni

Dosya adına herhangi birşey yazabilirsiniz fakat uzantısına mutlaka .bat ekleyin. Kayıt türünü ise tüm dosyalar yaparak kaydedin. Kaydettiğiniz yerde ki bat dosyasını çift tıklayarak çalıştırdığınızda gizli admin hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*