Sponsor Reklam

Windows Server’a PHP Kurulumu

yenibrk 20 Tem 2017 Web Tasarımı 655 views  0

Bu yazımda Windows servera php kurma işlemini anlatacağım. Microsoftun web platformu yükleyici aracı sayesinde çok kolay şekilde uygulamalar kurulmaktadır. Bu makalede php nin 5.6.31 sürümünü nasıl windows server’a yükleyebileceğinizi resimlerle birlikte göstereceğim.

Not: Bu yükleme işlemini daha önceden windows server 2008 ve 2012 ‘de sorunsuz şekilde kurup uygulamaları çalıştırabildim. Siz istediğiniz php sürümünü ya da farklı applicationları yükleme aracı sayesinde yükleyebilirsiniz.

Windows Server’a PHP Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Microsoftun web sitesinde bulunan Microsoft Web Platform Installer aracını verdiğim linkten indirin. İndirmeyi başlattığınız zaman 100 kb ‘ lık bir başlatma aracı indirilecektir. Kurulum başladığında internetten yükleme araçlarını indirecektir. Bu işlem 2-3 dk sürmektedir. Php kurulumu yaparken internet bağlantınızın çalışır olduğundan emin olunuz.

Programın arama yerine yüklemek istediğiniz sürümü yazın ve entera basın. Bulunan sonuçlar aşağıda listenecektir. Burada yükleyeceğiniz sürüme ekle deyip yükle butonuna tıklayın. Yükle kısmında karşınıza php sürümüyle beraber yüklenecek programlar listelenecektir. Kabul ediyorum seçeneğine tıkladığınız zaman yükleme aracı başlayacak ve internetten indirilecek dosya boyutuna bağlı olarak biraz sürmektedir.

Yükleme işlemi bittikten sonra karşınıza yüklemenin başarılı olduğunu gösterecek ekran gelecektir. Bu ekranda yüklenen programların özetini göreceksiniz.  Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra serverı yeniden başlatın. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*