Sponsor Reklam

Windows’da Dokunmatik Ekranı Kapatma

yenibrk 29 May 2017 Windows  0

Bu yazımda bilgisayarınızda dokunmatik ekran özelliği mevsut ise bunu nasıl kapatacağınızı anlatacağım. Yeni model notebooklar da ve all in one pcler de dokunmatik ekran özelliği bulunmaktadır. Dokunmatik ekranı aygıt yöneticisini kullanarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows’da Dokunmatik Ekranı Kapatma

Bilgisayarın arama tuşuna devmgmt.msc yazarak yada bilgisayarın özellikerine tıklayarak aygıt yöneticisini açın. Burada bilgisayardaki varolan yüklü sürücüleri göreceksiniz.

Burada “İnsan Arabilirim Aygıtları” nı genişletin ve  Hıd Uyumlu Cihaza sağ tıklayarak devre dışı bırak deyin. Eğer dokunmatik ekran özelliği kapanmazsa teker teker insan arabirim aygıtları içindeki sürücüleri devre dışı bırakın. Bu işlemden sonra artık dokunmatik algılama özelliği kapanacaktır.

Dokunmatik ekran özelliğini tekrardan aktif etmek isterseniz aynı işlemleri yapıp “Etkinleştir” demeniz gerekecektir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Windows’da Dokunmatik Ekranı Kapatma” üzerine 2 yorum

  1. turgut dedi ki:

    ne olur bana yardım edin . ben yanlışlıkla devre dışı bırak diyeceğime kaldır dedim şimdi ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen .

    1. yenibrk dedi ki:

      aygıt yöneticisine gelip herhangi bir sürücünün üzerine sağ tıklayarak donanım değişikliklerini tara deyin sürücü tekrardan yüklenecektir. Sonrasında yeniden başlatırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*