Windows’da Yazıcı Paylaşımı | Burak Yeni
e
sv

Windows’da Yazıcı Paylaşımı

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda sizlere windows işletim sistemlerinde nasıl yazıcı paylaşımı açılır , kimler nasıl bağlanır bunlardan bahsedeceğim. Paylaşım yaptıktan sonra yapmamız gereken ayarlar nelerdir aşağıda anlatacağım.

Öncelikle paylaşım yapılacak  bilgisayarda yazıcı sürücüsü yüklü ve yazıcı çalışır durumda olmalıdır. Yazıcıları görüntüleyeceğimiz yer Aygıtlar ve Yazıcılar bölümüdür. Bu bölüme Denetim Masasından ulaşabiliriz. Her şey hazırsa başlayalaım.

Windows’da Yazıcı Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

Yazıcınıza sağ tıklayarak Yazıcı özelliklerine tıklayınız.  Karşımıza özellikleri içeren bir pencere gelecektir. Bu pencerede paylaşım butonuna tıklıyoruz. Yazıcı paylaştır etkin durumda değilse paylaşım ayarlarını etkinleştire tıklıyoruz.

yazici-paylasimi-burakyeni

Paylaşım adı kısmında yazıcınızın ağdaki adı görünecektir. Buraya istediğiniz bir şey yazabilirsiniz. Yazdırma işlemi ana bilgisayarda oluşturu boş bırakın ana makinayı yormaya gerek yok. Tamam dediğiniz zaman artık yazıcınız paylaşıma açılmıştır ve isteyen kişiler bağlanabileceklerdir. Bağlanacak olan kişi aygıtlar ve yazıcılara girerek yazıcı ekle kısmından ağdaki yazıyıcı görüp bağlanabilir.

Bağlanırken Parola Soruyor ?

bir kullanıcı yazıcı bağlanmaya çalışırken parola sorarsa , bağlanacağı kişinin kullanıcı adı parolasını yazmalıdır. Karşıdaki kişinin parolası yoksa Merkezinden – Gelişmiş Ağ ve Paylaşım ayarlarından parola korumasını kaldırmalıdır.

yazici-paylasimi-parola

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli