Windowsta Mavi Ekran Hataları | Burak Yeni
e
sv

Windowsta Mavi Ekran Hataları

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Mavi Ekran Hatası

Mavi ekran hatası özellikle windows 8 ‘den sonra sıklıkla karşılaştığımız genellikle sistem donanımlarımızın uyumsuzluğu ve sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Açılımı ise Blue Screen of Death ‘ tır.  İşletim sisteminin çalışmasını engelleyecek durumlarda ortaya çıkar ve bilgisayar başlatılırkende görünebilir. Böyle bir hata alırsanız ve bu konuda tecrübeniz yoksa öncelikle güvenilir bir servise götürmenizde fayda var.

Mavi Ekran Hatası Neden Olur ?

Bu hata bilgisayardaki donanımlar ile sürücü yazılımlarının uyumsuzluğundan kaynaklanır ve bu sürücülerin sağlıklı ve düzgün çalışmamalarından kaynaklıdır.

Bu hata çıktığı zaman size uyarı bile vermez , tam  işlemlerinizin ortasında kaydetmeye bile vakit bulamadan bir bakmışsınız bilgisayar mavi ekran hatası vermiş. Her mavi ekran çıkışında sizin karşınıza mutlaka kodlar verir. Bu kodlarla microsoftun sitesinden hataların neden kaynaklandığına bakabilirsiniz.

Her mavi ekrandan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Eğer mavi ekran hatası vermeden yeniden başlıyor ise bunun çözümü mevcut.  Bunun için bir çözüm paylaşacam.

Bilgisayarıma Sağ tıklayıp özellikler => Gelişmiş Sistem Ayarları =>Gelişmiş => Başlangıç ve Kurtarmanın Altında Ayarlara Tıklayalım.

maviekranyeniden

Resimde çizdiğim yerdeki tiki kaldırın ve tamam deyin.

Mavi Ekran Çözüm Yolları

Sistem Kurtarma – Sistem Geri Yükleme

Windows Yeniden Yükleme

Yüklü donanımları Güncelleştirme

Eğer sorun çözülmez ise yüklü aygıtlardan biri sorunlu demektir ve en yakın servis yolu gözükür.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli