Windows’da Wifi Şifresinin Görünmesini Kapatmak | Burak Yeni
e
sv

Windows’da Wifi Şifresinin Görünmesini Kapatmak

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda sizlere windows işletim sistemlerinde wifi şifresinin görünmesinin önüne geçmeyi anlatacağım. Bilindiği üzere Windows 7 , 8, 10 işletim sistemlerinde Ağ ve Paylaşım Merkezi açılarak , Wifi özelliklerine tıklayıp şifreyi göster denildiği zaman bağlı bulunan wifinin şifresi gözükmektedir. Bu durum çoğu zaman güvenlik açığına neden olmaktadır.

Bu şifreyi sadece yöneticiler ( administrator ) hesapları görebilmektedir.  Bir kullanıcıya standart standart hesap yetkisi verildiği zaman zaten bu  şifreyi göremez fakat günümüzdeki bilgisayarlar da çoğu kullanıcı administrator yetkisine sahiptir.

Wi-fi Şifresi Nasıl Gizlenir ?

Windows + R  kısayolunu kullanarak regedit yazalım ve Kayıt defteri düzenleyicisini açalım.

HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\{86F80216-5DD6-4F43-953B-35EF40A35AEE}

yolunu takip edelim.  {86F80216-5DD6-4F43-953B-35EF40A35AEE} sağ tıklayarak ver diyelim ve anahtarımızı saklayalım. Saklama işlemini şu yüzden yapıyoruz bu anahtarı sileceğimiz için daha sonradan olurda tekrardan kayıt defterine eklemek için.

Saklama işlemi bittikten sonra belirtilen klasörü silebiliriz . Klasör silinirken hata verir ise sağ tıklayarak izinler diyerek tam yetki vermek gerekir.

Resimdeki gibi kendimize  tüm denetimleri vermemiz gerekebilir. İzin verdikten sonra silme işlemi gerçekleşecektir ve wi-fi şifresi artık görünmeyecektir .

Tekrardan kayıt defterine eklemek için ise sakladığımız dosyayı çalıştırmamız yeterli olacaktır.

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli