WordPress Cevaplanan Yoruma Mail Gitmesi | Burak Yeni
e
sv

WordPress Cevaplanan Yoruma Mail Gitmesi

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WordPress sitelerinde yorum, en önemli özelliklerden biridir. Sitenizin canlı kalması ve trafiğin artması için olmazsa olmazdır. Yorum bölümünde eklenti yüklemeden hiç bir özelliği kullanamazsınız. En büyük sıkıntılardan bir tanesi, sitenize gelen maillerden haberdar olmamanız ve cevapladığınız yorumun karşı tarafa gitmemesidir. Yorumu yapan kişi, yorumuma cevap verilmiş mi diye sürekli sitenize girmez. Yorumuna cevap verildi ise kendisine bir mail gitmesi gerekir. Bu özelliği nasıl kullanacağınızı detaylı olarak anlatacağım.

WordPress sitelerinde mail gönderimi yapabilmek ve alabilmek için smtp eklentisi kurmak gerekiyor. Bu eklenti yüklü olmayanlar ve nasıl yükleneceğini bilmeyenler aşağıdaki yazıda anlattığım yöntemleri uygulayabilirler.

WordPress Mail Gönderme Ayarları

Yazınıza gelen yorumlardan haberdar olmak isterseniz ve mail gelmesini istiyorsanız wordpress’in default olarak verdiği akismet eklentisini aktif etmeniz gerekir. Bu sayede gelen yorumlar mail adresinize düşer. Sadece istenmeyen yorumlar mail olarak gelmez, spam klasöründe bekletilir.

WordPress Cevapladığınız Yoruma Mail Gitmesi Nasıl Yapılır ?

Aşağıda vermiş olduğum linkten comment reply eklentisini indirip, ftp üzerinden “wp-content/plugins” içerisine atın.

Comment Reply Admins

Eklentiler bölümüne girerek, “Comment Reply” eklentisini etkinleştirin. Bu etkinleştirmeden sonra artık cevapladığınız yorumlar karşı tarafa iletilecektir.

Eklentinin içerisindeki kodlarla oynayarak giden mailin içerisinde değişiklikler yapabilirsiniz. Örn; Yorum yaptığınız için teşekkür ederim ya da Sitemizdeki haberlerden anlık haberdar olmak isterseniz bildirimleri etkinleştirin gibisinden.

Cevaplanan yorumlarda karşı tarafa mail gitmesinde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli