WordPress İletişim Formu Oluşturma | Burak Yeni
e
sv

WordPress İletişim Formu Oluşturma

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu makalede wordpress üzerinde iletişim formu oluşturma işlemini anlatacağım. WordPress üzerinde eklentileri kullanarak iletişim formu oluşturup , oluşturmuş olduğunuz formla sitenizdeki kullanıcılarla mail ve kayıt gibi formlar oluşturarak iletişime geçebilirsiniz. İletişim formu oluşturma işlemini anlatmadan önce wordpress inizin mail gönderimine izin vermesi gerekmektedir. Smtp eklentisi kullanarak nasıl mail gönderimine izin verileceğini aşağıdaki yazımda anlattım.

WordPress Mail Gönderme Ayarları

Yukarıda ki makale de anlattığım işlemleri yaptıysanız kuracağınız iletişim formu sıkıntısız çalışacaktır. Eğer mail gönderme ayarlarını oluşturmazsanız az sonra anlatacağım iletişim formu sitenizde çalışmayacaktır.

WordPress İletişim Formu Nasıl Oluşturulur ?

Admin panelinizde ki eklentiler kısmına yeni ekle diyerek contact form 7 eklentisini yükleyin yada isterseniz manuel olarak aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

Contact Form 7 

Eklenti kurulduktan sonra sol taraftaki menüde iletişim bölümü açılacaktır ve iletişim formuyla ilgili ayarlar bu bölümden ulaşacaksınız. Contact Form 7 yüklendiği zaman hazır bir form yüklenmiş halde gelir. Basit bir iletişim formu kullanmak isterseniz bunu kullanabilirsiniz. İletişim formlarına tıkladığınız zaman kısa kodun altında yazan kodu kopyalayın. Yeni bir sayfa oluşturarak metin düzenlemesine kodu yapıştırırsanız iletişim formu çalışmaya başlayacaktır.

Yukarıda contact form 7 nin posta ayarlarını paylaştım. resimde ki gibi kendinize göre düzenleyeceksiniz. Eğer formu kullanan kullanıcıya otomatik bir yanıt gitsin istiyorsanız, sayfanın alt tarafında posta 2 kullan demeniz gerekiyor.

Örneğin: “Mesajınız alınmıştır , En kısa sürede yanıtlanacaktır. ” Bu yazı formu dolduran kullanıcının mail adresine otomatik olarak gönderilecektir.  Contact form 7 kurulumu bu şekildedir. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli