WordPress Reklam Engelleyici Kapattırma | Burak Yeni
user
e
sv

WordPress Reklam Engelleyici Kapattırma

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Başlığı wordpress olarak açtık fakat, aslında bütün sitelerin ortak bir problemi var. Adblock, yani reklam engelleyici yazılım. Web tarayıcılarına adblock yükleyenler, gezindikleri web sitelerinde hiç bir reklamı görmezler. Bu da reklam gelirleriyle geçinen web site sahiplerini biraz sıkıntıya sokar.

WordPress kullananlar için de bazı, adblock engelleyici eklentiler bulunur. Bu eklenti kurulan wordpress sitelerine, adblock kullanan kullanıcılar giremez ve adblock programını duraklatmaları istenir. Yani kullanıcılara şunu derler, arkadaş sen adblock kullanıyorsan bizim web sitemizdeki içerikleri göremezsin. Ne kadar itici değil mi? Bende kullanıcı olsam, madem öyle bende senin web sitene girmem. Zaten aynı içeriği görebileceğim onlarca site var neden senin siten için adblocku kapatayım ki.

Şunu da anlıyoruz ki; web site sahipleri için her şey para, her şey reklam olmuş durumda. Bu yazıyı yazarken, sinirlendim bu yüzden reklam engelleyici kapatma yolunu anlatmayacağım 🙂 

Biz burakyeni.com web sitemizde, hiç bir zaman kullanıcıları kısıtlamıyoruz. Hiç bir bağlantı için, yada içerik için üyelik yada yorum istemiyoruz. Reklam engelleyici hiç kullanmayız, bizim için önemli olan gelen misafirlerimizin çözüm yolu bulup siteden ayrılmalarıdır. Kişi gelsin de, reklama tıklayıp çıksın. Sorununu çözmüş, çözememiş umrumuz da değil. Düşüncesine hiç bir zaman sahip olmadık. Bu siteye giren kullanıcılar, aynı problemi tekrar google üzerinde aratmadıkları zaman bazı şeyleri doğru yapıyoruz demektir.

Site kurucumuzun bir mesajı vardı videoda, biz kullanıcıların bu siteden mutlu ayrılmasını istiyoruz. Bizim için en büyük gelir kaynağı budur. 

Buradan web site sahiplerine önerebileceğimiz; adblock engelleyici yerine, sidebar bölümüne nazik bir şekilde adblock kapatılmasını rica ederlerse sitelerinin kullanıcı gözünde daha çok değeri artar.

Yinede illa ben kullanacağım diyenler olursa, aşağıdaki eklentiyi kullanabilirler.

Eklentiyi kurup etkin duruma getirdiğiniz zaman görsel editörleri kullanarak, kullanıcılara istediğiniz adblocker kapatma yazısını gösterebilirsiniz.

Sorularınızı yorum bölümünden alabilirim arkadaşlar. Hoşçakalın


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • yenibrk 2 sene önce
 • Ezgi çok yüklenmişsin reklam engelleyici kullananlara wordpress sahipleriyle bizi uğraştırma 😂