Sponsor Reklam

WordPress Sayfalarında İframe Çağırma

yenibrk 31 Tem 2017 Web Tasarımı 3.219 views  0

Bu yazımda wordpress sayfalarında iframe çağırma işlemini anlatacağım. Öncelik le iframe nedir kısaca bahsedeyim. iframe; Bir sayfanın içine farklı bir internet sayfasını çağırarak , görüntülemenize yardımcı olan html etiketidir. iframe kullanarak bir sayfa içinde başka sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

İframe ile sayfanızda istediğiniz boyutlarda youtube videolarını da çağırabilirsiniz. Ben iframe kullanarak kendi bloglarımda php sayfaların iletişim formlarını çağırıyorum. Bu sayede bloglarıma ne smtp ne de iletişim formu eklentisi kurmak zorunda kalmıyorum. Tek bir iletişim formunu 10 sayfa da iframe kullanarak çalıştırabiliyorum.

WordPress Sayfalarında İframe Nasıl Çağırılır ?

WordPress sayfanızda iframe çağırmak için hiç bir eklenti kullanmayacaksınız. Kısa bir html kodu ile kolayca iframe çağırabilirsiniz.

<iframe src="Çağırılacak Web sitenin urlsi" width="680" height="500" frameborder="0"></iframe>

Aşağıdaki resimde sayfa ya iframe kullanarak youtube videosu ekledim. WordPress eklentilerinden birden fazla iframe eklentisi mevcuttur. Hiç birini yüklemenize gerek yoktur.

iframe ile çağardığınız sayfaları istediğiniz boyutlarda ayarlayabilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“WordPress Sayfalarında İframe Çağırma” üzerine 2 yorum

  1. asdad dedi ki:

    abi bosluk geldi site gelmedi direk site adresi yaziyorum video flan deil

    1. yenibrk dedi ki:

      sitenin url ve genişliği kontrol et farklı genişliklerde dene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*