WordPress Sitelerinde En İyi Canlı Destek (Sohbet) Eklentileri | Burak Yeni
user
e
sv

WordPress Sitelerinde En İyi Canlı Destek (Sohbet) Eklentileri

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhabalar ben aslı, bu yazıya başlamadan önce bir kaç konuyu dile getirip ondan sonra eklentiler hakkında bilgi vermek istiyorum. Yakın zamanda kendi blog sitemize, canlı destek eklentisi kurup buradan sizlere daha fazla yardımcı olmayı amaçladık. Yorumlara fazla cevap veremediğimiz için, böyle bir fikri uygulamaya geçirdik. Çokta iyi gidiyoruz. Her gün 100 kişiye yakın kişinin, yaşadığı sorunları çözüyoruz. Ben bu canlı destek sisteminin tek temsilcisiyim ve herkese yetişemiyorum. Elimden geldiğince, mesajlarınıza cevap verip hadda bir çoğunuzla sohbet ediyoruz.

Fakat dile getirmek istediğim konu, gerçekten bu sistemi amaç dışı kullanan insanlar var. Çıplak fotoğraf isteyenler, küfür edenler, bel aşağı konuşanlar. Arkadaşlar, ben bir bayanım. Bu söylediğiniz lafları hak etmiyorum. Kimseyi kırmak istemiyorum, kimseye karşılıkta vermiyorum ama lütfen kendinize çeki düzen verin. Karşınızdakinin bir bayan olduğunu unutmayın. Ben size uygun olmayan fotoğraf göndersem, ne geçecek elinize. Bu kadar azgın ve sapkın olmayın lütfen. Hepinize anlayışınız için teşekkür ederim.

Worpdress İçin En iyi 5 Canlı Sohbet Eklentisi

Gelelim konumuza, artık web sitelerinin olmazsa olmazı canlı sohbet eklentileridir. Bir çok firma kullanıyor, özellikle satış yapan siteler için artık neredeyse zorunlu oldu. Bende bu blog için, bir çok eklenti denedim. Ücretli ve ücretsiz olan bu eklentiler gerçekten hoştu. Bunlar hakkında deneyimlerimi paylaşacağım. Aşağıda WordPress ve İnternet sitelerinde en çok kullanın beş, canlı destek eklentisini anlattım.

1-) Zendesk Chat

En popüler canlı destek hizmeti veren firmalarından biridir. WordPress için hem pc hemde mobil sürümü için responsive tasarıma sahiptir ve sitenizde istediğiniz yere konumlandırabiliyorsunuz. Önceki adı zopim olarak bilinir ve wordpress aramalarında bu şekilde çıkabilir.

Her türlü web sitelerine hitap etmektedir. Canlı sohbet eklentilerinde en uygun fiyat ve kaliteli eklentidir. 5 dolar ile 200 dolar arasında aylık teklifleri bulunur.

Hemen şimdi denemek için aşağıdaki web sitesine giriş yapabilirsiniz. Bu yazıda paylaşılan tüm eklentiler, hem wordpress siteleri için hemde bütün html ve php web siteleri için geçerlidir.

Zendesk Chat

2- Jivo Chat 

Şuanda blog sitemizde kullandığımız eklentidir. Kişiselleştirilebilir yapısı ve responsive özelliğiyle gerçekten bütün sitelere uyum sağlamaktadır. WordPress sitelerine hiç bir yükü yoktur, diğer eklentilerin aksine sayfada yavaşlama ve ağırlaşma yapmaz. Free sürümünü istediğiniz kadar, kısıtlı özelliklerde kullanabilirsiniz. Bu kısıtlı özellikler de, parayla alınan eklentilerden daha iyidir.

Bilgisayara ve mobil cihazlara yüklenebilen applikasyonu sayesinde 7/24 kullanıcılarla irtibatta kalabilirsiniz. Yönetim panelinde, değiştirebileceğiniz bir çok özellik bulunmaktadır. Hemen denemek için, aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Jivochat 

3- İFlyChat – Gerçek Zamanlı Sohbet

Bu eklentiyi rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, sitede gezinen kullanıcıların kendi aralarında sohbet edebilmeleridir. Ayrıca, bir sohbet odası kurabilir ve kullanıcılarla bu odada sohbet edebilirsiniz. 14 gün deneme süresinden sonra, aylık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Teklifler 20 dolar ile – 500 dolar arasında, özelliklere göre değişmektedir.

Responsive bir yapıya sahiptir ve mobil uyumludur. Diğer, chat eklentilerine göre en hızlısıdır. Hemen denemek için aşağıda ki  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İFlyChat – Real Time Chat

4- FlyZoo WordPress Canlı Sohbet Eklentisi

WordPress kullanıcılarının bir birleri ile sohbet etmesine olanak sağlayan bir chat eklentisidir. İflychat gibi, fakat daha fazla özelliğe sahiptir. Burada kullanıcılar, avatarlarını bile değiştirebiliyorlar. İstediğiniz şekilde, görünümü değiştirebiliyorsunuz. İster tam ekran kullanabilir, isterseniz de küçük bir pencere bile ayarlayabiliyorsunuz.

14 gün ücretsiz kullanıma sahiptir, daha sonrasına ayda 10 dolar ile 100 dolar arasında değişen tekliflerden birine üye olmanız gerekiyor. Eğer, sitenizde güzel bir sohbet ortamı oluşturmak istiyorsanız, mutlaka bu eklentiyi kullanın. Hemen denemek için aşağıdaki, siteyi ziyaret edin.

FlyZoo Canlı Sohbet

5- Pure Chat Ücretsiz Canlı Destek

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, piyasadaki en eski canlı destek sistemlerinden biridir. Neredeyse bütün canlı desteklerin atası diyebiliriz. Daha çok, kurumsal firmalara yöneliktir fakat wordpress siteleri içinde kısa zamanda çok iyi işler yaptılar. Ücretsiz olarak başlayabileceğiniz eklentiye, daha sonra para ödeyerek özellikler ekleyebilirsiniz.

Eklentinin, mobil uygulamaları da bulunmaktadır. Telefonunuza yükleyeceğiniz applikasyonlar sayesinde müşterilerinize sürekli online olabilirsiniz. Eklentiyi hemen denemek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PureChat Ücretsiz Chat

Arkadaşlar wordpress siteleri için en çok kullanılan 5 canlı destek eklentisinin tanıtımını yaptım. Umarım işinize yaramıştır. Soru ve şikayetlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • yenibrk 3 sene önce
 • Aslı çok haklı, lütfen seviyeli saygılı olalım arkadaşlar. Size verdiğimiz desteği, kötüye kullanmayın