WordPress Spam Mailleri Toplu Şekilde Silme | Burak Yeni
e
sv

WordPress Spam Mailleri Toplu Şekilde Silme

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda wordpress sitelerinize gelen spam yorumları toplu olarak silme yöntemini anlatacağım. Ne yazık ki wordpress üzerinden spam yorumların önüne geçilemiyor. Google reCAPTCHA’da kullansanız, Akismette kullansanız; bir yolunu bulup spam yorumları web sitemize sokuyorlar.

Askere gittiğimden dolayı 2 ay siteye bakamadım ve 48 bin adet spam yorumun olduğunu fark ettim. Bu yüzden sizlerden gelen yorumlara cevap veremedim. Bunun için çok üzgünüm. Kendi uyguladığım ve kesin olan yöntemi sizlerle de paylaşacağım. Normal yorumları ellemeden, spam yorumları toplu bir şekilde silme işlemini detaylı bir şekilde anlatacağım.

WordPress’de Spam Mailler Toplu Olarak Nasıl Silinir?

Silme işlemi için herhangi bir eklenti kullanıp, sitenizi şişirmeye gerek yok. Sitenizin veri tabanı üzerinden çalıştıracağınız basit bir sorgu ile çok kolay spam maillerden kurtulabilirsiniz.

Spam olarak gelen maillerin içerisinde %99 ihtimalle link bulunmaktadır. Çok düşük ihtimalde bulunmaz. Çalıştıracağınız sorgu, içerisinde link bulunan bütün yorumları kalıcı olarak silmeye yarayacaktır. Bu işlem yapılırken sadece istenmeyen değil, bütün yorumları kapsayacaktır.

1- Web sitenizin hosting paneline girerek, phpmyadmin veri tabanınıza giriş yapın.

2- Sol tarafta bulunan veri tabanınızı seçerek, sağ üst tarafta sql sekmesine tıklayın.

3- Aşağıdaki kodu ilgili alana yapıştırarak; Git düğmesine basın.

DELETE from wp_comments WHERE comment_content LIKE "%http%"

Bu işlemden sonra onayda bekleyen, onaylanmış, istenmeyen kutusunda bekleyen içerisinde link bulunan ne kadar yorum varsa kalıcı olarak silinecek ve organik yorumlarla ayrılacaktır.

WordPress sitelerinde toplu olarak spam mail silme işleminde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli