Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Xbox 360 ISO Dosyalarını Dönüştürme

yenibrk 10 Eki 2017 Bilgisayar 3.400 views  0

Sevgili okuyucularım uzun zamandır paylaşım yapamadım özel işlerimden dolayı. Bu süre içerisinde bana bir çok mail ve yorum attınız hepsine cevap vermeye çalıştım. Bugün sizlere jtagli xbox 360 lar için indirmiş olduğunuz iso dosyalarını convertleme hazır hale getirme yöntemini anlatacağım. Convertleme işlemi oldukça basittir. İhtiyacımız olan fat32 formatında harici disk yada usb bellek. Daha önceden ntfs formatlı harici diskleri fat 32 çevirme yöntemini anlamıştım.

Ntfs diskleri Fat32’ye çevirme..

Xbox 360 ISO Dosyalarını Dönüştürme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Diskimiz hazır ise sıra geldi kullanacağınız yardımcı programa. Belki bir çok yerde görmüş yada duymuşssunuzdur. Iso2god programını kullanacağız.

Programı indirmek için tıklayın.

İnen rar dosyasının içinden 2 tane exe dosyası çıkacaktır. iso2good ve xextool çalıştırma dosyaları. Bu ikisinide çıkartmanız gerekecektir. iso dönüştürme işlemi yapacaksanız iki uygulamada aynı konumda olmak zorunda. Örnğn; İki dosyada masaüstü

Not:Bu işlemleri yapıyorsanız xbox360 cihazınız kırılmış yani jtagli olmak zorundadır.

Iso2Good programını çalıştırdıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

Image Location kısmına ; Burada çevireceğiniz iso dosyasını seçeceksiniz.

Output Location kısmına ; Buraya oyunun convert edileceği dosya konumunu seçeceksiniz. Eğer harici bir diske yapacaksanız Games klasörü içerisinde olması gerekiyor.

Mode bölümünü ise Partial ( Iso Cropped ) olarak değiştirin. Bu işlemlerden sonra Add Iso deyin ve convert işlemine hazırlanın.

Convert İşlemi 

Oluşturmuş olduğumuz iso dosyanız artık convertlemeye hazır. Programın menüsünden convert tuşuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Ortalama bir iso dosyası için 5-10 dk sürmektedir. Listeye birden çok iso dosyası ekleyebilir ve toplu şekilde convertleme yapabilirsiniz.

Program sırasıyla listedeki oyunları convertleme yapacaktır. Convert işlemi bittikten sonra oyunlarınızın boyutlarının düştüğünü göreceksiniz. Merak etmeyin oyuna herhangi bir zarar gelmiyor dosyalar çıkarılmıyor. İşlemler bu şekildedir. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Xbox 360 ISO Dosyalarını Dönüştürme” üzerine 5 yorum

 1. tolga serdem dedi ki:

  bazı oyunlar 00000xdc gibi bir klasör içinde oluyor indiğinde içindede yine 012020201210 gibi uzun bir dosya oluyor. bu klasörü ne şekilde xbox 360 ın kendi hdd sine atıyoruz? tam olarak nereye?

  1. yenibrk dedi ki:

   GAMES klasörü içine atacaksın. diğer oyunlarda bu klasörün içinde olur.

 2. fuat dedi ki:

  sadece ıso oyunlarınımı ındırmemız gerekıyor bazılarında jtag rge fılan yazıyor

  1. yenibrk dedi ki:

   iso indirirsen dönüştürürsün, jtag indirirsen dönüştürmeden direk diskin içerisine atarsın ikisi de olur.

 3. hakan dedi ki:

  dostum 2 dvdlı oyunları nasıl atıyoruz. attıgım oyunu acamyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*