Sponsor Reklam

Yerel Ağ Üzerinden Multiplayer CS GO Oynama

yenibrk 21 Mar 2018 Oyun  1

Bu yazımda  Cs:Go için yerel lan bağlantısı kurma yöntemini anlatacağım. Aynı bağlantıyı kullanan oyuncular internete bağlı olmadan bile karşılıklı olarak yada botlarla bir arada oynayabilirler. Counter Strike oyununun 1.5 ve 1.6 versiyonlarında bir oyuncu bölüm kurar ve diğer oyuncular kurulan bölüme connect yapabilirlerdi. Cs:Go üzerinde bu durum biraz daha karışık hal almıştır.

Bu Yöntemle steamdeki kişi sizin arkadaşınız olsun yada olmasın aynı sunucu üzerinde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Lan bağlantısı kurulabilmesi için her oyuncu aynı modeme bağlı olmalı ve varsayılan ağ geçid adresleri aynı olmalıdır. Aşağıda aynı zaman hiçbir internet bağlantısı gerekmeden internet kablosu ile bilgisayarları birbirine tanımlayarak multiplayer oynama yönteminide anlatacağım.

Cs:GO İçin Lan Bağlantısı Kurma ? 

Lan bağlantısı kurmadan önce oyunu kuracak ve oyuna katılacak her kullanıcının geliştirici modunu açması gerekir. Geliştirici modunu açmak için;  Seçenekler – Oyun Ayarları menüsüne girerek “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini evet olarak değiştirin.

Oyun kuracak kişi daha sonra Oyna bölümünden botlarla çevrimdışı seçeneğine geldikten sonra bölüm seçip, oyunu başlatacak.  Oyun içerisinde “ê” kontrol tuşuna basarak komut ekranını açacak. Burada sırasıyla ;

sv_lan 1 ve status komutlarını girecek. Status komutundan sonra ekranda ip ile ilgili bilgiler yer alacaktır. udp/ip: bölündeki ip adresini olduğu gibi 192.168.1.1:2715 şeklinde oyuna bağlanacak kişilere verecek.

Oluşturulan Oyuna Bağlantı Kurma

Kurulmuş oyuna bağlanacak kişiler oyun ana menüsünde klavyeden “ê” tuşuna bacak ve connect komutunu kullanarak yukarıda verilen ip adresini girecek ;  “connect 193.255.33.152:27015”

Komutu kullandıktan sonra oyuna dahil olmuş olacak ve oyunu kuran kişiyi oyun içinde görecektir. Daha sonra oyunu kuran kişi komut ekranından botlarla ilgili komutları girerek botları atabilir  ya da dağılımını yapabilir.

bot_kick = Oyundaki tüm botları atar.

bot_add_ct = Countera bot ekler.

bot_add_t = Terörist takıma bot ekler.

bot_kill = Oyun içerisindeki bütün botları öldürür.

İnternete Bağlı Olmadan Kabloyla Multiplayer Oynama

İnternet bulunmayan ortamlarda arkadaşınızla zaman geçirmek için en iyi yöntemdir. Cat5 yada Cat6 internet kablosunun bir ucunu bir bilgisayara , diğer ucunuda ikinci bilgisayara takın. İki kişi de aşağıdaki resimde görünen ip adreslerini tanımlasınlar. Cs:Go oyununa girerken çevrim dışı başlat modunu seçerek oyunu açmanız gerekir. Ip adresleri tanımlandıktan sonra yukarıda anlattığım yöntemi kullanarak birbirlerinin oyunlarına dahil olabilirler.

Not: Bu yöntem iki kişi içindir. Birden fazla kişi internete bağlı olmadan multiplayer oynamak için switch kullanmalıdır.

Yerel Ağ bağlantısı üzerinden multiplayer oynama ve İnternet bağlantısı olmadan oynama yöntemleri bu şekildedir. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Yerel Ağ Üzerinden Multiplayer CS GO Oynama” üzerine 6 yorum

 1. ismail dedi ki:

  Teşekkürler işe yaradı

 2. KULANICI dedi ki:

  BEN BİRNCİ ANLATIGN İÇİN GELDİM KABLOSUZ İÇİNDE KARDEŞ YİNE OLMUYOR BAGLATI KESİLDİ DİYOR

  1. ddd dedi ki:

   Kullandığın işletim sistemi nedir?

   1. yenibrk dedi ki:

    Win10 ve win8 de denendi

    1. Volfram dedi ki:

     Cs go multiplayer da oyunu kuran kişi silahların skinlerini ayarlaya biliyor ama diğer oyuncular ayarlasada skinler oyunda gözükmüyü bunu tüm oyuncuların skinleri ayarlamasını nası yapabiliriz

 3. Volfram dedi ki:

  Arkadaşlar multiplayer şekilde oynarken oyunu kuran silahların skinlerini ayarlıyor ama oyunu kurandan başkasında skinler gözükmüyor bunu nası yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*