Sponsor Reklam

Yerli Whatsapp ( Ptt Messenger ) Nedir ?

yenibrk 01 Şub 2018 İnternet  0

Şu sıralar gündemimizi meşgul eden ve yerli whatsapp olarak adlandırılan messenger uygulamasından biraz bahsedeceğim. Haberlerde görmüşsünüzdür, Başbakanımız Bakanlar kurulu toplantısında zeytin dalı operasyonu hakkında bilgi almak için Korgeneral Metin TEMEL ile Ptt messenger uygulaması üzerinden bağlantı kurdu.  Ptt Messenger adında da anlaşılacağı gibi Ptt genel müdürlüğü tarafından geliştirilmiştir.

Türkiye’de whatsapp ın yerini alacağı konuşulsa da bunu zaman içinde göreceğiz. Bu tür uygulamaların alt tabanlarında milyar dolarlık yatırımlar vardır. Ptt Messenger ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek mi , söylenildiği gibi kesintisiz ve güvenli olacak mı ? bunların cevabını uygulama yayınlandıktan ve kullanılmaya başlandıktan sonra göreceğiz.

Ptt Messenger Uygulaması Nedir?

PttMessenger , en yüksek güvenlik teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir.

PttMessenger, Bağımsız çalışabiliyor ve çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlıyor.

PttMessenger, Tamamen Milli güvenlik kabiliyetleriyle geliştirilmiştir.

Google Play ve İos Markette şuan uygulama yok. Test aşamaları bittikten sonra tahminen bir iki haftaya kadar kullanılmaya başlar.  Uygulama web adresi ; messenger.ptt.gov.tr

Nasıl İndirilir ?

Yerli bir uygulama olduğu için sahip çıkmamız gerekiyor. Uygulamanın deneme sürümünü;

PttMessenger.Apk adresine tıklayarak indirebilir ve android telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. Uygulama içinde ki eksikleri ve hataları messenger@ptt.gov.tr adresine bildirebilirsiniz.  Uygulama yakın zamanda Windows ve Mac işletim sistemleri içinde kullanılabilir hale getirilecek.

Soru ve Görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*