Youtube Videolarını Arka Planda Oynatmak | Burak Yeni
e
sv

Youtube Videolarını Arka Planda Oynatmak

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda android ve ios cihazlarda youtube videolarını arka planda oynatma işlemini anlatacağım. Ne yazık ki dünyanın en çok kullanılan video uygulamasında arka planda oynatma özelliği bulunmamakta. Siz youtube üzerinden müzik dinlerken uygulamayı aşağı attığınız an video oynatmayı durduruyor ve müzik keyfiniz yarıda kesiliyor. Yada müzik dinlerken telefonu cebinize koyduğunuz da telefona temas sonucu video yine duruyor. Aşağıda anlatacağım yöntem sayesinde videoyu isterseniz arka plana atın isterseniz de telefonunuzu kilitleyin video oynatılmaya devam edecektir. Müzik keyfiniz ise kesilmeyecektir. Android & iOs cihazlar için nasıl yapılacağını aşağıda anlatacağım.

Android & iOs Cihazlarda Youtube Arka Planda Oynatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlem için youtube uygulamasını kullanmayacaksınız. App Store yada Google Playden Chrome tarayıcısını indirin. Tarayıcının adres satırına www.youtube.com yazarak youtubeye bağlanın. Burada dikkat etmeniz google ye youtube yazıp sayfayı açmayın yoksa direk uygulama açılır. youtube sayfasına girdikten sonra chrome üzerinde sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayarak masaüstü site iste ye tıklayın.

Artık youtube tarayıcı üzerinde masaüstü site şeklinde gözükecektir. İstediğiniz videoyu açarak başlatın ve daha sonrasında arka plana atın. Video oynatımı duracak cihazınızın denetim merkezinde gözükecek ve duracaktır. Play tuşuna basarak arka planda oynatmaya başlayabilirsiniz. Youtube da tarayıcı üzerinde gezinmek biraz zor olsada arka planda oynatma özelliği sadece bu şekilde çalışır. Tek temennimiz ileride uygulamaya bu özelliğin getirilmesidir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli